spot_img

Čo sú tankové tlačiarne a aké majú výhody

Tankové tlačiarne reprezentujú nový typ tlačiarní. V čom sú špecifické a aké sú ich najdôležitejšie výhody?

Čo je tanková tlačiareň

V princípe využíva tanková tlačiareň už známy mechanizmus atramentovej tlače. To znamená, že sa atrament z atramentovej hlavy prenáša značnou rýchlosťou v podobe kvapiek veľkosti 35 pl (pikolitre) na papier.

Veľkosť kvapiek potom má vplyv na výslednú kvalitu tlače. Na tento účel sa používajú pigmentové atramenty, ktoré sú odolné a nedochádza u nich k rozmazávaniu. Atrament tak musí byť v zariadení nejakým spôsobom dostupný.

Klasické atramentové tlačiarne obsahujú vymeniteľné náplne, tzv. cartridge. Tie využívajú systém farieb CMYK, prípadne ponúkajú zvlášť ešte čiernu farbu.

Tankové tlačiarne sú na rozdiel od tých bežných vybavené nádobkami, do ktorých sa atrament vlieva. Je ho teda veľké množstvo. Navyše je možné ho pre neskoršie doplnenie zaobstarať lacno. Bežné fľaštičky s objemom 70 ml možno zaobstarať už za 1 Euro.

Vyplatí sa tanková tlačiareň

Atrament je možné zaobstarať aj vo veľkom balení s objemom 1000 ml. V takom prípade dosahuje cenová úspora rádovo desiatok percent. Hlavná výhoda tohto typu tlačiarní je teda pomerne zreteľná, ide hlavne o ekonomiku tlače.

Všeobecne atramentové tlačiarne tiež vynikajú kvalitou vykonávanej tlače. Zvlášť je možné tieto zariadenia odporučiť pre tlač fotografií, tlač je dostatočne jemná. Mierne sa zhoršenie prejaví pri klasickej tlači dokumentov, ale pre domáce využitie je aj v tomto smere tlačiareň väčšinou dostačujúca.

Atramentové tlačiarne víťazia aj v rýchlosti tlače. Okamžite po zapnutí sú schopné tlačiť. Nevyžadujú nahrievanie ani inú prípravu, s ktorou sa stretnete pri laserovom mechanizme. Pri tankovom type sa navyše nemusíte báť ani ťažkého plnenia a toho, že by atrament pri výmene skončil rozliaty všade. Plniace hrdlá nádržiek sú jednak vybavené špeciálnou membránou, a navyše sa vyznačujú jedinečným mechanizmom podtlaku.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články