spot_img

Porovnanie PrivateVPN verzus VPN Proxy Master: Akú VPN zvoliť?

Oplatí sa objednať Private VPN, alebo bude lepšie Private Internet Access? Pomerili sme obe služby tvárou v tvár, sčítali body a výsledok je 7,2/10 vs 7,2/10.

Skúška rýchlosti Private VPN : Private Internet Access, kto lepšie sviští?

Rýchlosť pripojenia patrí najdôležitejšie parametre pri VPN, a platí to aj o PrivateVPN a PIA.

Prvá menovaná v našom teste dosiahla rýchlosť 42 Mb/s, pri druhej 44 Mb/s. PrivateVPN sa ukázala byť o 2 Mb/s pomalší oproti PIA.

Upload PrivateVPN je 52 Mb/s. Private Internet Access sme priemerne namerali 7 Mb/s, a teda je o 45 Mb/s pomalší.

Zisťovali sme tiež priemernú rýchlosť odozvy, pri prvej VPN bola 12 ms. Odozvu u PIA sme namerali 165 ms. Čím je hodnota odozvy nižšia, tým lepšie, teda Private VPN sa ukázala o 153 ms lepšie.

Priebežné skóre PrivateVPN : Private Internet Access zatiaľ je 5/10 : 3/10.

Podarí sa Private VPN streamovať Netflix?

Vysoká rýchlosť pripojenia je dôležitým parametrom pre odblokovanie Netflixu, PrivateVPN túto schopnosť zvládne. Na odblokovanie stačí pri väčšine služieb VPN spustiť a vybrať krajinu, Private Internet Access odblokovať Netflix zvládne.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom Private Internet Access takú zručnosť zahŕňa. Druhá porovnávaná VPN odblokovanie YouTube obsahuje.

Pri výbere VPN sa oplatí pozerať aj na podporu Multi-Hop pripojenia, ochranu DNS a kill switch. Napríklad taká Private VPN má ochranu pred vyzradením DNS a PIA napr. má funkciu whitelist.

Skóre v sekcii funkcie tak je 7/10 vs. 10/10.

Porazí konkurenciu Private VPN v šírke ponuky krajín?

Nižšia ponuka serverov sa môže prejaviť v nižšej rýchlosti VPN, PrivateVPN má v správe 150 serverov, v ponuke Private Internet Access je uvedené 6000 serverov. Prvá z dvojice tak udáva o 5850 menej .

U VPN sa oplatí sledovať aj počet krajín so servermi, u PIA v okamihu písania článku bol 34. Porovnávaná VPN ponúka 62, čiže o 16 menej. V tomto porovnaní tak prehráva.

Dôležitým ukazovateľom je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Private VPN vie 6. PIA povolí súčasne pripojiť 10 zariadenia. Parametre ďalších služieb nájdete v článku VPN zadarmo.

Ako platformy ponúka PrivateVPN a aké ponúka PIA?

Pri výbere VPN je potrebné skontrolovať podporované zariadenia, Private VPN zvláda Android a pokrýva systém prístrojov iPhone, porovnávaná PIA operačný systém iPhone iOS zabezpečí, zariadenie so systémom Android štandardne dokáže kryť.

Poskytovanie informácií o prevádzke VPN sa riadi jurisdikciou krajiny, kde má jej prevádzkovateľ svoje sídlo. PrivateVPN má sídlo vo Švédsku. Sídlo firmy prevádzkujúcej druhú VPN je v USA.

Rozhranie PrivateVPN nebola lokalizovaná v slovenskom jazyku, PIA slovensky tiež nevie.

V súboji platforiem dosiahla PrivateVPN známky 9/10, Private Internet Access získava známku 10/10.

Cena v akcii Private VPN x Private Internet Access

Private Internet Access možno zaobstarať už za 1,79 € mesačne, druhú z VPN môžete zaobstarať od 2,16 € mesačne. Výsledné hodnotenie VPN za pomer ceny a dostupných funkcií je 7z 10, respektíve 3/10 pre tú druhú.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články