spot_img

Kvalitná zrnková káva: Nechajte sa očariť chuťami z celého sveta

Kvalitná zrnková káva a jej ponuka je naozaj široká, môžete tak nájsť to pravé, čo poteší vaše chuťové bunky. Vďaka výberovej káve z celého sveta môžete okúsiť exotiku, spoznať nové chute a užiť si kávu naplno.

Káva

Pokiaľ vyberáte kávu, často sa stretnete s označením arabica a robusta. Ide o dva druhy kávy, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami. Arabica sa vyznačuje vyššou kyslosťou, pritom má sladkú chuť, v ktorej môžete nájsť tóny ovocia, citrusov, čokolády či napríklad tabaku. Oproti tomu robusta je horká káva, ktorá má veľmi nevýraznú alebo nulovú kyslosť. Zaujímavosťou tiež je, že obsahuje zhruba dvojnásobok kofeínu v porovnaní s arabicou.

Kvalitná zrnková káva

Pokiaľ patríte medzi skutočných milovníkov kávy, ktorí ocenia vycibrenú chuť, kvalitná zrnková káva by vám doma nemala chýbať. Práve zrnková káva je totiž neporovnateľná s tou mletou. Zrná uchovávajú chuť, ktorej potenciál môžete naplno využiť. Vďaka tomu, že si kávu môžete namlieť podľa svojich potrieb, hodí sa na rôzne spôsoby prípravy. Čerstvo namletá káva ponúka ten najlepší chuťový zážitok v každej šálke. Dôležitá je tiež správna šálka na espresso – porcelán či dvojité sklo zachovajú tie najlepšie vlastnosti kávy, aby ste si ju mohli vychutnať.

Pražiareň kávy

Dostupná je káva z celého sveta – Brazília, Kostarika, Kuba, Kolumbia či napríklad Etiópia. Rôzny pôvod sa prejaví na chuti kávy. Avšak chuťový profil výrazne ovplyvňuje aj praženie kávy. Pražiareň kávy Moritz Cafe sa káve venuje už mnoho rokov, bohaté skúsenosti a láska ku káve vedú k skvelým výsledkom. V ponuke nájdete výberovú kávu z rôznych krajín, pražená je na stredný stupeň. Tak, aby vynikol chuťový profil kávy, kyslosť je ľahko potlačená. Vychutnáte si tak perfektnú kávu.

Zrnková káva je rozmanitá, či už ide o jej druh, pôvod, alebo stupeň praženia. Vyberajte zo širokej ponuky a spoznajte nové chute.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články