spot_img

Vplyv tapiet  v interiéri

Tapety sú báječným spôsobom, ako vyjadriť svoj vlastný vkus a eklekticizmus. Keďže mnohí z nás čiastočne alebo dokonca na plný úväzok pracujú  z domu, nikdy nebol osobný, dobre prevedený štýl interiéru dôležitejší. Jedna vec je však obdivovať tapety na stránkach lesklého časopisu alebo v modernej reštaurácii, ktorá má k dispozícii celý dekoratérsky tím. Pokiaľ ide o ich aplikáciu vo vašom dome, nemusí to byť až také jednoduché.

Výber tapety

Tapety v modernom interiérovom dizajne sú v skutočnosti jedným z prvkov, ktoré posudzujeme najťažšie, pretože ak nie sú správne zvolené, môžu poskytnúť úplne nesprávny obraz priestoru.

Jedným z dôvodov, prečo sú tapety takým vysoko efektívnym spôsobom prispôsobenia dizajnu, je to, že existuje toľko rôznych možností. Či už hľadáte niečo farebné alebo neutrálne, vzorované alebo abstraktné, textúrované alebo ploché, geometrické alebo kvetinové – tapety ponúkajú milión spôsobov, ako pridať svoj vlastný individuálny vplyv do akéhokoľvek priestoru. Urobte si čas a nájdite tapetu, ktorá zachytí tú správnu víziu a atmosféru pre váš priestor.

Veľkosť

Pri výbere tapety je najväčším faktorom veľkosť vašej izby. V malých izbách používajte malé vzory na tapetách. Pri veľkých priestoroch môžete byť odvážny a použiť veľké vzory. Vzory na tapetách môžu dopĺňať vaše behúne či koberce alebo závesy.

Kovové tapety

Kovové tapety, ako už názov napovedá, majú v sebe votkané tenké vrstvy kovového filmu alebo vlákna.  Metalické tapety sa dobre hodia na steny a rozžiaria váš priestor vďaka hre so svetlom. Napríklad pruhovaná tapeta s kovovými odtieňmi odrazí prirodzené svetlo okolo vašej chodby a vytvorí teplú žiaru. Geometrické typy vzorov tapiet vyzerajú trendy a tapety s kovovými akcentmi dodajú domácemu dekoru moderný nádych a vďaka nim bude zvýraznená vaša podlahová krytina.

Vo všeobecnosti ľudia tapety buď milujú, alebo nemajú radi. Bez ohľadu na to, kto ste, aký je váš dizajnový štýl alebo aký je váš domov, existuje tapeta, ktorá je pre vás ideálna.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články