spot_img

Užitočné tipy pri sťahovaní

Dôvodov na presťahovanie sa do nového domu, bytu alebo prerábky toho pôvodného je neúrekom. Možno ste urobili svoj prvý veľký krok a presťahovali ste sa z domu svojich rodičov, chcete svoj byt zmodernizovať alebo potrebujete ďalšie izby, lebo sa vaša rodina rozrástla. Možno premýšľate nad tým, že si zo starého domu so sebou prinesiete niektoré kusy nábytku alebo sa pohrávate s myšlienkou, či nebude lepšie začať úplne od nuly? Kľúčom k nájdeniu správneho nábytku je riadiť sa svojím inštinktom. Neexistuje univerzálna definícia dobrého vkusu. Toto je váš vkus a miesto, kde budete žiť. Prinášame vám pár tipov, ktoré vám pomôžu pri sťahovaní.

Zredukujte svoje veci

Súčasťou nastavenia rozpočtu na zariadenie domu je identifikácia toho, čo by ste si chceli ponechať a čo budete musieť kúpiť. Tento nový domov, do ktorého sa sťahujete, je ideálnou príležitosťou rozlúčiť sa s kúskami, ktoré sa už nehodia k vášmu životnému štýlu. Začnite s kľúčovými kusmi nábytku, ako sú postele, pohovky, jedálenské stoly a koberce. Skontrolujte, čo už máte a čo je potrebné dokúpiť.

Začnite stenami a podlahou

Základným pravidlom pre zariadenie interiéru je, že pokladanie kobercov alebo maľovanie stien je oveľa jednoduchšie, kým sa do domu privezie akýkoľvek nábytok. Ako prvé  by ste mali začať s podlahami. Ak sú vo vašom novom domove parkety alebo podlaha, ktorú nejdete meniť, zamerajte sa na jej údržbu a lakovanie.

Pred tým, ako sa nasťahujete, je vhodné si spraviť zoznam veci, ktoré by ste v interiéri chceli urobiť. Tu je niekoľko vecí, ktoré treba zvážiť:

• Steny a stropy: Výber farby náteru a oprava existujúcich nedostatkov, výber tapety na stenu.

• Podlahy: Odstránenie alebo pridanie koberca, položenie drevených podláh, oprava podláh.

• Spotrebiče: Výber kuchynských spotrebičov, prinesenie práčky a sušičky, inštalácia stropných ventilátorov a svietidiel.

Po vykonaní zoznamu zmien určite, čo je potrebné riešiť teraz a čo môže počkať.

Usporiadajte si veci

Dva prvky, ktoré skutočne formujú feng shui domova, sú organizácia a výzdoba. Usporiadaná špajza a skriňa uľahčujú život, zatiaľ čo upravená polica môže jemne ovplyvniť celkový dojem z miestnosti. Dbajte na to, aby veci, ktoré sú na očiach, boli vždy pekne upravené.


Typ redakcie: najlepšia čistička vzduchu.


Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články