spot_img

Messi ukončil čakanie na gól vo francúzskej lige

Lionel Messi sa dočkal prvých gólov vo francúzskej futbalovej lige. Hviezdny Argentínčan pomohol v 14. kole k domácemu víťazstvu oslabeného Paris St. Germain 3:1 nad Nantes.

Parížania viedli od druhej minúty zásluhou Mbappého, situáciu im ale skomplikoval v 65. minúte ostrý faul gólmana Navasa, po ktorom bol Kostaričan vylúčený a do bránky musel náhradník Rico. Presilovku využil Kolo Muani, ale v 82. minúte rozhodol vlastným gólom Appiah.

Messi sa presadil v samom závere, kedy si typickým spôsobom naviedol loptu na ľavú nohu a prudkým obstrelom na zadnú tyč nedal brankárovi šancu. Šesťnásobný držiteľ Zlatej lopty čakal na prvý ligový gól vo Francúzsku aj vinou zranenia päť zápasov, doteraz sa presadil iba trikrát v Lige majstrov. V sieti skončila až jeho 19. strela v Ligue 1.

PSG vedie neúplnú tabuľku o 13 bodov pred Lens, ktoré má zápas k dobru. Nantes je na 11. priečke.