spot_img

Výhody a nevýhody kožených povrchov v aute

Nadčasový dizajn a unikátna vôňa

Väčšina ľudí siaha po koži v interiéri auta vďaka jej vzhľadu. Kožené sedačky pôsobia elegantne a nadčasovo. Vybrať si môžete z celého radu farieb a úprav. Umelá alebo pravá koža je navyše veľmi príjemná na dotyk a dokáže interiér vášho auta prevoňať špecifickou vôňou.

Všetky vyššie spomenutí plusy kožených poťahov v aute vytvárajú dokonalý prvý dojem z interiéru auta. Je však koža praktická aj čo sa týka bežnej prevádzky a používania? Pravdou je, že kožené povrchy sa udržiavajú pomerne jednoduchšie ako tie textilné. Pri správnej starostlivosti sú odolné voči škvrnám a iným nedokonalostiam. Vyliatu tekutinu z nich ľahko utriete suchou handričkou alebo papierovým obrúskom.

Nepodceňujte starostlivosť o kožu

Na rozmedzí medzi výhodami a nevýhodami kožených sedačiek by sa dala umiestniť starostlivosť o kožu. Na jednej strane môže byť pre niekoho nevýhodou, pre iných zas môže byť výhodným predchádzaním škrabancov, prasklín a iných nedokonalostí. Údržba a správna starostlivosť o kožené sedačky v aute je pre mnohých strašiakom. V skutočnosti však nejde o tak náročný proces, ako by ste si mysleli. Na druhej strane si treba uvedomiť aj fakt, že pozornosť, ktorú venujete koženým sedačkám v aute sa vám vráti v podobe dlhodobo krásneho vzhľadu. Ak sa o ne budete správne starať, predĺžite ich životnosť a v porovnaní s textilnými vám môžu slúžiť i dlhšie. Možná je aj oprava kože v aute, no lepšie je jej predísť.

Či už necháte údržbu kožených sedačiek na profesionálov, alebo sa do nej pustíte na vlastnú päsť, môžete predísť mnohým nepríjemnostiam.  Sedačky s koženým poťahom je potrebné nielen pravidelne čistiť, ale aj impregnovať a ošetriť. Na trhu nájdete množstvo prostriedkov, ktorými to dokážete aj sami. Ak si na čistenie kože v aute však netrúfate, neváhajte a nechajte túto činnosť na odborníkov, ktorí presne vedia, čo vaše sedačky potrebujú.

Nevýhody kožených sedačiek

Opomenúť však netreba ani nevýhody kožených sedačiek. Ako sme už spomenuli, niektorí môžu za nevýhodu považovať už samotnú starostlivosť o tento typ sedačiek. Je nutné si však uvedomiť, že aj textilné sedačky potrebujú istú údržbu.

Ďalšou nevýhodou môže byť fakt, že kožené povrchy v aute v lete hrejú a v zime chladia. Počas horúcich dní sa môžu prehriať až na skutočne nepríjemné teploty. V zime zas chvíľu trvá, kým sa zohrejú. Zabrániť tomu môžete napríklad kvalitnými zatemňovacími fóliami na oknách, ktoré v lete neprepúšťajú toľko slnka a tepla do interiéru. V zime vám zas môže pomôcť vykurovanie sedadiel.

K nevýhodám kožených sedačiek tiež patria škrabance a chybičky krásy, ktorým sa aj napriek dôkladnej starostlivosti nevyhnete. Časom sa kožené sedačky môžu poškodiť pri kontakte s ostrými predmetmi. Riziko mechanického poškodenia tiež narastá, ak v aute vozíte malé deti. Aj tu však existuje riešenie. Renovácia kože v aute je proces, ktorý vás zbaví týchto nedokonalostí. Keďže ide o náročnejší a komplexný proces, odporúčame, aby ste sa ja v tomto prípade radšej obrátili na profesionálov a odborníkov do skúsenosťami.

Pri prasklinách a škrabancoch na koži netreba čakať. Čím skôr vyhľadáte pomoc, tým jednoduchšia bude ich oprava a zásah do koženého povrchu nebude takmer vôbec vidieť.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články